Інфрачервоне опалення

Інфрачервоне опаленняБільшість людей схильні думати, що «інфрачервоне опалення будинку» – це інноваційна технологія, яку винайшли зовсім недавно. Часто цьому помилковому думку сприяє реклама, яка презентує інфрачервоні обігрівачі, як економні енергозберігаючі прилади нового покоління. Але насправді ми всі давно знайомі з цим способом обігріву опалення, просто багато хто з нас не знали, що круглі тарілчасті відбивачі з керамічним патроном у центрі, на якому намотана спіраль, і є найпростіший інфрачервоний обігрівач.

Принцип роботи цього приладу дуже простий. Спіраль розігрівається до червоного і випромінює променисте тепло, яке відбивач направляє в потрібну нам сторону. Цей же принцип роботи використовується і в сучасних інфрачервоних опалювальних приладах. Але нагрівальними елементами в таких приладах виступає не спіраль, а плівкові нагрівачі, нагрівальні кабелю або тени.

Інфрачервоне опаленняСприятливо впливає на людський організм довгохвильове інфрачервоне випромінювання. Короткохвильове інфрачервоне випромінювання шкідливе для людини і може викликати різні патології шкіри, так як воно не проникає всередину організму. Ік-обігрівачі з короткохвильовим випромінюванням можуть використовуватися тільки в таких приміщеннях, як ангари чи господарські споруди, де немає тривалої присутності людини.

Сонце не єдине джерело тепла, випромінюючий інфрачервоні хвилі. Усі тіла, які мають певну температуру, в тому числі і людське тіло, можуть випромінювати інфрачервоні хвилі. Прикладом інфрачервоного випромінювання можна також назвати вогонь, пічку в будинку та ін.

У чому переваги інфрачервоних обігрівачів

  1. Інфрачервоні електрообігрівачі економічні та практичні прилади, як в установці, так і в експлуатації. Для них не потрібно кваліфіковане обслуговування та ремонт, термін їх служби досить тривалий.
  2. Інфрачервоні системи опалення нагрівають тільки поверхні (підлога, стіни, меблі), але не повітря, тому застосування інфрачервоного способу обігріву приміщення гарантує збереження тепла внизу, а не під стелею, при даному способі опалення відсутні протяги, немає скупчення пилу, як, наприклад, при конвекційному опаленні.
  3. Теплова енергія, яку випромінюють інфрачервоні електрообігрівачі, не поглинається повітрям, тепло без втрат досягає людей і знаходяться в приміщенні предметів. Використання інфрачервоного обігріву дає можливість заощадити до 40% енергії, що витрачається на опалення.
  4. Інфрачервоний обігрів є єдиним способом, що дозволяє здійснити локальний обігрів певної зони в приміщенні і дає можливість підтримувати різні температурні режими в різних частинах приміщення.
  5. Інфрачервоні електрообігрівачі набагато швидше, в порівнянні з традиційними опалювальними системами, прогрівають приміщення, забезпечуючи миттєву передачу тепла всім об’єктам, що перебувають у зоні обігріву.
  6. Інфрачервоні електрообігрівачі не сушать повітря і не спалюють кисень, вони не шумлять і не піднімають пил, працюють безшумно і без вібрацій. Інфрачервона система опалення, що працює від електрики, не виділяє в атмосферу продуктів згоряння і не потребує системах витяжної вентиляції.
  7. При інфрачервоному обігріві повітря не переміщається, а, отже, у нагрітих приміщеннях не циркулюють разом з пилом різні атмосферні забруднення.
  8. Практичність ІЧ-обігрівачів полягає у швидкому і легкому монтажі, ці опалювальні прилади не потребують дорогих котелень, теплових мережах. ІЧ-обігрівачі – це простота експлуатації обладнання, можливість управління температурним режимом, економія площі, за рахунок встановлення опалювальних приладів на стелі.
  9. На відміну від водяного опалення, при інфрачервоному обігріві виключена небезпека розморожування системи. У конструкції інфрачервоних обігрівачів немає рухомих частин, повітряних фільтрів, а також відсутнє мастило.
  10. Інфрачервоні обігрівачі можна кріпити і на стелі, і на стінах, вони здатні працювати цілодобово.