Повітряне опалення

Системи повітряного опалення набули такої популярності, через переваги своєї ефективності та економності на фоні традиційного водяного та парового опалення.   

Розглянемо таку систему опалення детальніше:

Теплоносієм в такій системі опалення являється безпосередньо повітря, що дає змогу обігріти приміщення буквально за 30 хв. на відміну від традиційних систем водяного опалення, яким  потрібно 4-6 год. Тому опалення за допомогою теплого повітря, звичайно, не є ноу-хау в світі кліматизації. Перші зразки таких систем знаходили ще у Стародавньому Римі, а за радянських часів норми передбачали опалювання великооб’ємних приміщень повітряним опаленням. В країнах першого світу традиційно прийнято використовувати таку систему для опалення приватних будинків  площею до 120 м кв. На даний момент і в Україні все більше власників особняків, офісних центрів, багатокімнатних квартир, магазинів, супермаркетів, виставкових приміщень, навчальних закладів, ресторанів чи виробничих приміщень, встановлюють системи повітряного опалення з метою максимально ефективного обігріву приміщення.

Раді зазначити, що компанія «Єврокомфорт-ІФ» одна з перших, хто почав активно просувати на ринок системи повітряного опалення, разом з цілим спектром додаткової функціональності таких систем. Це дає змогу задовольнити потреби замовників не тільки з точки зору ефективності та економності процесу нагрівання приміщень, а ще й інтегрування та налаштування додаткових функцій як очищення, осушення чи зволоження повітря. Наші фахівці  ще з 1998 року почали використовувати системи повітряного опалення у різних заміських та гірських котеджах та елітних спортивних спорудах в Україні, здобувши в процесі весь необхідний досвід в проектуванні, інсталяції та обслуговуванні, щоб втілити в життя навіть надскладні об’єкти. Необхідно зазначити, що можливість встановлення систем повітряного опалення присутня як і при будівництві нових будівель, так і в існуючих спорудах.

Економічність та ефективність систем повітряного опалення зумовлені наступними факторами:

  • Низька собівартість встановлення системи (особливо вигідно для великих та надвеликих приміщень)
  • Відсутність проміжного теплоносія в системі запобігає втратам тепла при транспортуванні
  • Високий ККД системи зумовлений потраплянням усього без виключення тепла безпосередньо у приміщення
  • Відсутня потреба в утримуванні котельної та постійного обслуговуючого персоналу
  • Мала інерційність системи створює умови практично миттєвого прогріву приміщення, можливість запуску опалення незалежно від зовнішніх погодніх умов
  • Безпека та низькі експлуатаційні затрати через відсутності можливості замерзання, протікання та розгерметизації системи
  • Можливість розширення функціональності шляхом інтеграції в систему вентиляції чи кондиціонування в рази знижує подальші витрати
  • Відсутність критичних проблем через вимкнення електроенергії газу чи води

Принцип роботи системи повітряного опалення

Повітряне опаленняСистеми опалення теплим повітрям можуть поєднувати в собі функції аж трьох систем: вентиляції, кондиціювання та опалення, що не впливає на простоту та доступність для розуміння процесу обігріву приміщення.

Основою традиційної системи опалення є повітронагрівач, який за допомогою вмонтованого фільтра та потужного вентилятора, розподіляє по приєднаних до нього системах трубопроводів обігріте повітря з подальшим транспортуванням безпосередньо у всі приміщення.  На відміну від традиційних систем водяного опалення, де температура в першому і останньою приміщеннях може відрізнятись більш ніж на 15 градусів, що зумовлено рухом в системі гарячої води по колу, в системах повітряного опалення гаряче повітря оптимально рівномірно розподіляється по усіх приміщеннях, що додає максимального комфорту. В свою чергу  інші системи повітропроводів, які виконують також функцію витяжки, здійснюють зворотній рух холоднішого повітря назад до теплонагрівача. Такий тип опалення називається рециркуляційним та застосовується найширше. При бажанні можна регулювати подачу свіжого повітря з двору.

В базовий набір можна вмонтувати систему автоматизації, для контролю температури повітря в кожному приміщенні окремо, в програмному режимі з термостату чи механічним шляхом безпосередньо в кожній кімнаті. Система автоматичного контролю дозволяє реагувати на швидкі температурні скачки ззовні приміщення, тим самим виводячи сервіс комфорту на якісно новий рівень.

Дня нагрівання повітря можна використовувати будь-який зручний для Вас ресурс. Газовий пальник, електротен чи навіть твердопаливний теплогенератор. В особливих випадках є можливість проектування системи під зріджений газ, рідке паливо чи навіть під наразі нетрадиційну сонячну, вітрову чи при наявності гейзерну енергію. Також є прецеденти використання енергії гірської ріки з середнім кутом нахилу від 20 градусів. Майбутнє за екологічно чистими джерелами енергії, тому компанія «Єврокомфорт-ІФ» постійно буде акцентувати на цьому увагу і розробляти інженерні рішення навіть під найбільш амбіційні проекти.

Незаперечна перевага системи повітряного опалення полягає в тому, що влітку система автоматично трансформується в систему кондиціювання, а восени та навесні система просто циркулює повітря на базі простої вентиляції. При певних функціональних розширеннях, – з’являється можливість осушеннязволоження чи навіть іонізації повітря. Цікаво знати, що якщо ви хворієте, до прикладу,  на кисневе голодування, то можливим є додавання кисню  чи інших профілактичних та лікувальних домішок повітря в систему.
Все повітря, що циркулює в системі опалення проходить механічний фільтр (в базовій комплектації). Є можливість, також, додаткового встановити електростатичний фільтр та фільтр надтонскої очистки НЕРА – котрі забезпечать значно вищу ступінь очистки повітря, а також ультра – фіолетову лампу для дезінфекції.

Переваги систем повітряного опалення

  • Можливість одночасної вентиляції та кондиціювання приміщень
  • Економія палива
  • Зволоження та осушення повітря
  • Можливість встановлення кондиціонера з функцією теплового насосу
  • Можливість встановлення рекуператора,що дозволяє заощадити на нагріванні повітря шляхом використання температури повітря, яке викачується з приміщення
  • Відсутність явища спалювання кисню

Порівняння експлуатаційних характеристик систем водяного та повітряного опалення

Назва

Водяне опалення

Повітряне опалення

Можливість замерзання системи

ТАК

НІ

Можливість використання опалення періодично

НІ

ТАК

Час прогріву на 10 °C

До 6 год

До 0,5 год

Вентиляція

НІ

ТАК

Зволоження

НІ

ТАК

Очистка повітря

НІ

ТАК

Можливість зонального регулювання температури

ТАК

ТАК

Втрата теплоносія

ТАК

НІ

Підвищені тепловтрати через дах

ТАК

НІ