Водяне опалення

Водяне опаленняРинок опалювального обладнання умовно можна розділити на три сегменти: premium, medium, econom. Чим відрізняються котли класу premium від medium або econom?

Клас Premium

Особливості:

  1. Мають високу надійність, оскільки випускаються компаніями «з ім’ям», відомими на ринку багато десятиліть. Обладнання виробляється на підприємствах повного циклу з якісних матеріалів (товстостінні котли з чавуну або високолегованої сталі).
  2. Термін служби 30-50 років. Немає проблем з гарантійним обслуговуванням.
  3. В обладнанні реалізовані нові технології та рішення – власні розробки виробника.
  4. Високий ККД (до 98%), економічність експлуатації.
  5. Здатність адаптуватися до змінених умов експлуатації.

Виробники: Viessmann, Buderus, De Dietrich і деякі інші.

Клас Medium

Особливості:

  1. Як правило, випускаються європейськими компаніями.
  2. Демократична ціна може бути пов’язана з виходом компанії на російський ринок, використанням традиційних (а не інноваційних) технологічних рішень, орієнтованістю на «м’який» режим експлуатації.
  3. Стандартний термін служби 10-15 років.
  4. Більш низький ККД (в середньому 80-90%).
  5. Не всі котли медіум-класу здатні адаптуватися до мінливих умов експлуатації (нестабільний тиск газу в магістралі, перепади напруги в електромережі).

Виробники: Riello, ACV, Fondital, Roca, Beretta і деякі інші.

Клас Econom

Особливості:

Головна відмінність котлів сегмента Econom – низька ціна, за схожих з котлами медіум-класу характеристиках (термін служби, ККД). Як правило, в цю категорію включаються чеські, словацькі, російські та південнокорейські котли.

Виробники нерідко використовують комплектуючі та напрацювання більш відомих компаній.

За надійністю котли можуть поступатися обладнанню класу medium.

Порада: необхідно пильно вивчати технічні характеристики конкретного котла перед покупкою і проводити порівняльний аналіз з аналогічними пропозиціями котлів класу «медіум» і «преміум».


Що вигідніше?

Існує думка, що котли Premium класу дорогі через розкрученість бренду. Почасти це твердження вірне. Деякі фірми дійсно дозволяють собі надбавку за «престиж», яка може досягати 30% від вартості обладнання. Проте зазвичай ціна цілком відповідає якості. А значить, витрати на придбання котла преміум-класу обов’язково окупляться. Нехай не відразу, але через кілька років постійної експлуатації – точно.

Котли класу «медіум», як правило, дешевше «преміальних» на 500-1000 євро. На практиці покупець далеко не завжди економить, віддаючи перевагу бюджетній моделі. Обов’язково враховуйте експлуатаційні витрати і вибирайте той котел, який найбільш економічний з цієї точки зору. Пораховано, що котел преміум-класу за 30 років експлуатації в будинку площею 200 кв.м. для постійного проживання економить господарям до 360 000 рублів (приблизно 9000 євро).

Ще один важливий аспект – надійність обладнання, яка характеризується не тільки ресурсом служби, а й відсотком відмов. Якщо систему преміум-класу доведеться міняти мінімум через 30 років, то котел медіум-сегменту, при найбільш вдалому розкладі, вийде з ладу вже через 15 років експлуатації. Частота відмов у котлів «преміум» всього 0,1-0,4%, а в обладнанні «медіум» досягає 12-15% (а це також додаткові витрати на ремонт!).

При виборі котла не забувайте прорахувати вартість експлуатації, оцініть можливості обладнання (ККД, надійність, адаптованість до умов експлуатації), зверніть увагу на ресурс котла (розрахунковий термін служби) і на те, які гарантії надає виробник. Не робіть поспішних висновків і намагайтеся економити з розумом, тоді покупка котла і подальша експлуатація системи опалення принесе тільки позитивні емоції.