Вітрові електростанції

Вітрові електростанціїВітрові електростанції призначені для вироблення електроенергії за допомогою потоків повітря. Відповідно чим постійніший вітер, ти більше енергії можна виробити за допомогою вітрової станції. Для нормальної роботи вітрової станції потрібний вітер 6-10м/с. При менших потоках повітря виробленої енергії буде менше а то й зовсім не буде, при більших потоках (понад 13м/с) робота вітпрогенератора також буде не ефективною або станція працювати не буде.

Також чим потужніша станція, тим економічно-вигідніше її використовувати. На території України вітрові електростанції економічно вигідно використовувати на високогір’ї Карпат, Кримських гір на всій території біля Чорного і Азовського морів. Вітру в цих районах достатньо протягом всього року. На всьому суходолі України вітрові станції приблизно будуть давати 50-60% енергії в залежності від регіону.

Де і як встановлювати вітровий генератор?

Вітрові електростанціїБажано встановлювати вітряк на відкритому місці. Усі перешкоди, такі, як дерева, пагорби або будинки будуть сприяти утворенню нерівних повітряних потоків, що значно зменшує продуктивність вітряка. Якщо на місцевості все-таки є великі об’єкти, тоді його варто встановлювати на висоті 3-4 метра над будь-якою перешкодою. Якщо висота вітряка перевищує висоту вашого будинку, і ваш будинок не буде закривати установку від вітру, то ви можете спокійно встановлювати його впритул до будівлі.

Вітряк бажано встановлювати якнайближче до ваших акумуляторів, щоб уникнути втрат електроенергії. Якщо ви збільшуєте відстань від вітряка до акумуляторів (більш 50 метрів), вам необхідно збільшити перетин з`єднувального кабелю.

Не рекомендується монтувати установки понад 2кВт на будинку, чи кріпити до будинку. Вітрогенератори, як і будь-який інший роторний пристрій, створюють мікроколивання і мікровібрації, що згодом можуть привести до утворення тріщин у стінах або даху будинку. Чим більше вітрогенератор, тим більше мікровібрації.

Площу яку займає вітрогенератор ви знайдете в технічній документації кожного окремого вітрогенератора. Додаткове устаткування вітроустановки повинне розташовуватися в сухому провітрюваному приміщенні з постійною температурою від 10 до 40 градусів по Цельсію і вологістю повітря не вище 85%.

Установки до 3 кВт ви можете установити самостійно без сторонньої допомоги. Усі комплектуючі, необхідні для монтажу і підключення, поставляються в комплекті. Список необхідних дій по обслуговуванню вітрогенератора приведений у технічній документації вітрогенератора.

Ви можете використовувати тільки інвертор такої ж потужності, як і ваш вітрогенератор або використовувати інвертор більшої потужності. Використання інвертора меншої потужності приведе до несправності всієї системи.

З особливостями конструкції усіх вітроустановок з горизонтальною віссю, а також безпекою – при швидкості вітру 12-13 м/с вітроустановка починає поступове гальмування щоб уникнути перевантажень. Вітроустановки потужністю до 3 кВт розвертають свої лопаті, пропускаючи частину вітру, механічним шляхом. У вітроустановках потужністю 3 кВт і вище за це відповідає автоматика контролера.