Геотермальні вент системи
Вітрові електростанції
Гідро –
електростанції
Сонячна
енергетика
Технічні та фінансові аспекти використання джерел альтернативної енергетики
Для забезпечення енергією будинку потрібно зробити приблизний розрахунок необхідної потужності альтернативної енергоустановки. Вам необхідно знати ваше середнє споживання електроенергії або плановане, якщо будинок знаходиться в стадії будівлі. Дані про споживання ви можете довідатися з ваших рахунків за електроенергію. Якщо будинок будується, ви можете приблизно розрахувати витрату по планованих електроприладах.
Для сонячних батарей і вітрогенераторів потрібно використовувати акумуляторні батареї для акумулювання заряду та використання енергії у темні часи доби (для сонячних батарей) або безвітряну погоду – для вітрогенераторів.
Ціна на вітрогенераторну установку залежить від її потужності, потужності інвертора, ємності і кількості акумуляторів, додаткового устаткування, умов монтажу й ін.
Для сонячних фотоелектричних батарей можна застосувати приблизний розрахунок: 100-120 гривень за 1 Вт електроенергії, що вироблятиметься, + вартість монтажу (завзвичай – 20% від вартості обладнання).
В загальному випадку, вітрові електрогенератори розраховані на 30 років безперервної роботи, сонячні батареї – на 50 років. Акумулятори розраховані на 10 років безперервної роботи.
Монтаж вітроустановки «під ключ» звичайно займає один день у залежності від потужності установки й умов монтажу. Якщо необхідно попередню закладку фундаменту, то вона виробляється як мінімум за три тижні до початку монтажу системи. Для закладки фундаменту необхідні анкери, що комплектуються разом із щоглою вітроустановки – до них буде кріпитися основа вашого вітряка. Тому вам необхідно одержати їх перед початком робіт.
Монтаж сонячних панелей проводиться в залежності від кількості панелей на об’єкті, і може займати до кількох днів.
Для нормальної роботи вітрової або сонячної електростанції необхідно мати контролер заряду акумуляторів, інвертор для перетворення постійного електричного струму в побутові 220 В та мінімум два акумулятори 200 A/год. І чим потужніший вітровий генератор чи блок сонячних панелей тим більше потрібно акумуляторів.
Всі вітрогенератори оснащені трьома лопатями. Як це не парадоксально, але чим менше лопатів у вітроколесі, тим вище його ККД. Це перевірено як теоретичними дослідженнями, так і продувками в аеродинамічній трубі, хоча різниця між 1, 2, 3 лопатами незначна. Близько 95% усіх вироблених у світі вітряків трилопатеві.
Шум вітряка при середній швидкості вітру практично нерозрізнений від фонових сторонніх шумів.
Вітрові генератори не є шкідливими. Під час роботи вітрогенератори створюють електромагнітне поле, як і будь-який інший побутовий електроприлад. Тому випромінювання від середнього по потужності вітрогенератора не більше, ніж від електродриля. У промислових вітрогенераторів (потужністю понад 100 квт) електромагнітне поле дійсне сильне, але такий тип вітряків ніколи не встановлюють біля житлових будинків.